Papírszínház, gyerekrajzelemzés, szimbólumterápia és OH-kártyák – mind szerepet kaptak azon a szakmai foglalkozáson, amelyen a Caritas pszichológusai találkoztak egymással Zetelakán, a helyi Biztos Kezdet Házban. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők új módszerekkel gazdagodjanak, és támogatást kapjanak egymástól a mindennapi munkához.
A rendezvény három előadása betekintést nyújtott a pszichológusok sokszínű szakmai eszköztárába: Gere-Imets Paméla a papírszínház, Cosma István a gyerekrajzok értelmezésének, míg Benedek Alexandra a KETT-pedagógia módszertanának alkalmazásáról tartott bemutatót. A résztvevők emellett ízelítőt kaptak a szimbólumterápia és az OH-kártyák használatából is. Ezek főként csak képzés után alkalmazhatóak, ám az esemény kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy a kollégáink betekintést nyerjenek ezekbe a módszerekbe, és kedvcsinálót kapjanak a jövőbeli alkalmazásukhoz.






A találkozón különösen hangsúlyos volt, hogy a pszichológusok ne csak szakmailag fejlődjenek, hanem közösségi élménnyel is gazdagodjanak. Az önreflektív, önismereti jelleg a szakemberben lévő egyént szólította meg, ami kiemelten fontos, hiszen a személyiségük is fontos munkaeszközük. A segítő szakmában gyakran jelentkező kiégés megelőzéséhez elengedhetetlen a szakmai változatosság és a közösségi támogatás. Ezek a találkozók lehetőséget biztosítanak akár esetmegbeszélésekre, vagy éppen intervíziókra, amelyeken keresztül a résztvevők megoszthatják kérdéseiket, vívódásaikat, tapasztalataikat, és kölcsönösen támogatni tudják egymást.
Tibodi Ferenc
Forrás: Gyulafehérvári Caritas