Adni öröm és szolgálat: a kovásznai plébánia szeretetszolgálati tevékenysége

0
1732
Kajtár Zsolt László

A Johannita Rend Erdély-szerte folytat karitatív tevékenységet, a nagyon nehéz sorban lévőket támogatják. A kovásznai Szent István Király Plébánia is részt vállal a szeretetszolgálati tevékenységben, Péter Arthur plébános már több mint egy éve havi rendszerességgel szállít élelmiszer-adományt a Kovászna megyei Komandó településre – derült ki a helyi tűzeset kapcsán.

Az 1017 méter magasan, a Háromszéki-havasokban fekvő település a kovásznai egyházközség filiája, a faluban több rászoruló családnak jön jól a segítség. A plébános minden hónapban saját járművel szállít élelmiszert nagyjából 60 családnak, ami körülbelül 250 lélek megsegítését jelenti. A szétosztás feladatát Kádár Katalin helyi egészségügyi asszisztens végzi: így minden rászoruló család 15 kiló tartós élelmiszert kap havonta. A kovásznai egyházközség és Péter Arthur plébános szeretetszolgálati tevékenysége a gyulafehérvári érsekség Szociális és Szeretetszolgálati Bizottságának tevékenységi körébe kapcsolódik. A január 24-i tűzeset után, amely során több családi ház teljesen leégett, másoknak a tetőszerkezete, falai sérültek meg, a tizennyolc otthonát és ingóságait elvesztett embernek több mint 1000 kilogramm élelmiszert szállított fel Péter Arthur plébános.

Jánó Árpád kovásznai akolitus