Bibliaismereti vetélkedő volt Túrterebesen

0
170

A szatmári egyházmegye főtanfelügyelősége szervezte azt a bibliaismereti vetélkedőt, amelyet április 21-én, szombaton kilencvenhét tanuló részvételével tartottak. Ők huszonegy csapatot alkotva iratkoztak be; Nagykárolyból, Kaplonyból, Szatmárnémetiből, Szamosdaráról, Sárközújlakról, illetve Krasznabéltekről érkeztek Túrterebesre – a helyiek is indítottak csapatot.

A korosztályoknak megfelelően két kategóriában, V–VI., illetve VII–VIII. osztályosok mérték össze tudásukat. Előbb forgószínpadszerűen kreativitást is igénylő feladatokat kaptak, és adott szentírási történeteket kellett elsajátítaniuk, majd választott szentírási részt kellett 2-3 percben dramatizálniuk.

A vetélkedő eredményeképp a következő sorrend született:

V–VI. osztályosok:

I. hely: Kalazanci Szent József Római Katolikus Teológiai Líceum, Nagykároly (Czakó Melinda, Darabos Tamara, Lehoczky Fatima, Lieb Leila, Szátvári Stefánia – felkészítető Vinkler Valter)
II. hely: Szamosdarai Általános Iskola (Fazekas Rebeka, Papp Alex, Tamás Alexandra – felkészítető Semperger Klára)
III. hely: Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti (Fazakas Balázs, Nyegre Gergő, Májer Anna, Balogh Anett – felkészítő Kirner Matild)
DicséretPetőfi Sándor Általános Iskola, Sárközújlak (Czibere Ingrid, Hornyák Dániel, Princz Máté, Szabó Barbara, Zolcsák Dóra – Felkészítő Kovács Blanka)

Különdíj: az ötletes színpadi megoldásokért vagy a jó játékért kapták:
Petőfi Sándor Általános Iskola, Sárközújlak (György Edward, Rák Réka, Rakasi Szilvia, Socica Erzsébet, Tóth Edina – felkészítő Kovács Blanka)
Avram Iancu Általános Iskola, Szatmárnémeti (Vastag Regina, Háger Petra, Berci Patricia – felkészítő Fábián András)
Avram Iancu Általános Iskola, Szatmárnémeti (Balázs Dániel, Bangartner Patrick, Matyi Szabolcs – felkészítő Fábián András)
Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti (Varga Bernadett, Alexa Zoltán, Stan Máté – felkészítő Kirner Matild)

VII–VIII. osztályosok:

I. hely: Viorel Sălăgean Általános Iskola, Krasznabéltek (Funkenhauzer Elison, Martocean Anabela, Kiss-Funkenhauzer Karen, Forstenheizler Réka, Balogh Natalia – felkészítő Semperger Klára)
II. hely: Szamosdarai Általános Iskola (Papp Natália, Deák Evelyn, Király Blanka, Vincze Vivien, Popa Tibor – felkészítő Semperger Klára)
III. hely: Petőfi Sándor Általános Iskola, Sárközújlak (Tóth Zsófia, Mike Eliza, Reiszki Tiffany, Szilágyi Bernadett, Csicsák Cynthia – felkészítő Kovács Blanka)

Kép és szöveg: Józsa János

MEGOSZTÁS

SZÓLJ HOZZÁ

Please enter your comment!
Please enter your name here