Esküt tettek a Svájci Gárda új tagjai: katonaság és életszentség

0
111
Fotó: Vatican Media

Leó pápa örömmel és hálával köszöntötte a Pápai Svájci Gárda testületét a 28 újonc eskütétele alkalmából. Május 6-án, szerdán a VI. Pál-teremben tette le esküjét a 28 új gárdista, akiket csütörtökön audiencián fogadott a szentatya. A gárdisták küldetése elsősorban katonai jellegű, de nem lehet elválasztani az életszentség hivatásától, amire minden megkeresztelt meghívást kapott. A kaszárnyában a felebarát iránti szolgálat, a nagylelkűség és az alázat emberi erényeit kell kifejlesszék.

Május 6-án a VI. Pál-teremben tette le esküjét a 28 új gárdista, akiket csütörtökön audiencián fogadott a XIV-Leó pápa. Köszönetet mondott a világ legrégebbi katonai testületének, mely több, mint ötszáz év után (1506 óta) ma is őrzi Péter utódát, az apostoli palotát és a pápai bazilikákat. Alázat és diszkréció jellemzi szolgálatukat, amelyet Parolin bíboros is aláhúzott az eskütétel napján bemutatott szentmisén, és amit mindig meg kell őrizniük, ahogy a pápa kéri tőlük.

Kötelesség és tisztelet a kulcsa szolgálatuknak, amely a hit és a barátság értékein alapul. Ezek a történelemben és hitben gazdag helyszínek elmélyülésre és imára hívnak. Miközben őrt állnak a gárdisták, megcsodálhatják a szemük elé táruló szépségeket. Ez a szépség Istentől jön és hozzá is vezet, aki a szépség és a jóság atyja. A svájci gárdisták küldetése elsősorban katonai jellegű, mégsem választható el az életszentségre való hivatástól, amely minden megkereszteltnek szól – mondta köszöntésében Leó pápa.

Forrás: Gedő Ágnes, Vatican News