Segítsünk a sepsibükszádi plébánián! (FRISSÍTVE)

A Gyulafehérvári Érseki Hivatal közleménye

0
3836
A leégett plébánián csak a falak állnak.

Korábban közöltük, hogy február 3-án, vasárnap a reggeli órákban leégett a sepsibükszádi plébánia. Jakubinyi György érsek gyűjtést rendelt el az egyházközség megsegítésére.

Nem csak a plébánia épülete, hanem a benne lévő értékek nagy része is a tűz martalékává vált. Együttérzéssel és imádsággal állunk mind az egyházközség, mind annak lelkipásztora mellett – olvasható az érsekség közleményében. Jakubinyi György érsek kéri paptestvéreit, hogy minél előbb siessenek a tőlük telhető módon a sepsibükszádi egyházközség megsegítésére. A főpásztor ugyanakkor gyűjtést rendelt el február 19-re, minden templomba. Az érsek rendelkezése alapján a gyűjtésre vonatkozó felhívást február 10-én, vasárnap minden szentmisén olvassák fel a hirdetési rovatban.

A sepsibükszádi plébánia számlaadatai (a számlaszámra külföldről is lehet utalni)

Parohia Romano Catolică Bixad Olt
CIF 11146886
IBAN RO46 RNCB 0124 0380 1796 0001 – BCR Sf. Gheorghe/str. Iosef Bem, nr. 7. SWIFT kód: RNCBROBU.