Hogy a szív ünnepe is lehessen…

1
3488
A vasárnap reggeli latin nyelvű szentmise zenei szolgálatát a közösség Éva klubjával kiváló kapcsolatot ápoló Sásdi Vegyeskar látta el. (Fotók: Bíró Andrea)

Szeptember 2-án, vasárnap kezdetét vette Zetelaka község búcsús előkészületének hete. A Kisboldogasszony ünnepét megelőző napok a közösség lelki megújulását hivatottak szolgálni. A vasárnap reggeli latin nyelvű szentmise zenei szolgálatát a közösség Éva klubjával kiváló kapcsolatot ápoló Sásdi Vegyeskar látta el. Orgonán kísért Tóth Gábor, vezényelt Lakatos Judit. Felcsendültek: Marc-Antoine Charpentier: Te Deum, Charles Gounod: Kyrie (Missa brevis in C), Henryk Jan Botor: Misericordias Dómini, Kodály Zoltán: 114. genfi zsoltár, Georg Friedrich Händel: Alleluja (Messiás-oratórium), Wolf Péter: Ave Maria, Franz Schubert: Szent az Isten, Andrew Lloyd Webber: Pie Jesu, Charles Guonod: Ave verum / O salutaris hostia. Az ünnepi szentmise záróakkordja, a nemzeti összetartozásnak jeleként ekként szólt: „Magyarok istene, tekints e szép népre, / kik hozzád sóhajtunk e siralomvölgybe’ / szüntesd meg a nagy vérontást, a testvéri viszálykodást, / derítsd e szép népre békesség hajnalát.”

„Accipite et bibite ex eo omnes…”

A Baranya megyei Sásdi Vegyeskar 1992 szeptemberében alakult Lakatos Judit vezetésével. Alapító tagjai főként az általános iskola tanárai és a gyermekkórusból kikerült egykori tanítványok. Ma már a legkülönbözőbb foglalkozású emberek énekelnek benne. Az első hónapokban csak baráti társaságként, támogató nélkül énekeltek együtt. 1993 óta a Művelődési Központ és Könyvtár a működtetőjük. A vegyeskar repertoárja színes: megtalálhatóak benne a nagy magyar zeneszerzők alkotásai, a klasszikus európai szerzők művei, karácsonyi darabok valamint könnyedebb hangvételű művek – tájékoztatott Jakócs Zoltán kántor.

A hét következő köznapjain a szentmiséket élőben közvetíti az erdélyi Mária Rádió. Szerdán, csütörtökön és pénteken este 7 órától triduumot tart Korom Imre, a gyergyószentmiklósi Munkás Szent József-egyházközség plébánosa.

Kisboldogasszony ünnepén Papp Antal plébános meghívására Miguel Maury Buendía pápai nuncius látogat egyházközségünkbe, aki megáldja új orgonánkat. Fogadása a falu déli, küküllőkeményfalvi bejáratánál lesz fél 12-től. Itt a közösség egyházi és világi elöljárói köszöntik, majd körmenetben érkeznek a templomtérre, ahol tiszteletének jeleként megcsókolja a Szent Kereszt-ereklyét és meghinti a népet szenteltvízzel. A búcsús szentmise fél 1 órától veszi kezdetét a Székelyföldi Filharmónia, a Madéfalvi Schola, valamint a helyi Boros Valér-kórus közreműködésével – mondta el Jánossi Imre segédlelkész.

MEGOSZTÁS

1 HOZZÁSZÓLÁS