XIV. Leó pápa új pápai nunciust nevezett ki Németországba, miután véget ért Nikola Eterović berlini apostoli nuncius szolgálata.

A 75 éves horvát érsek utódját április 8-án, csütörtökön nevezte ki XIV. Leó pápa. A Szentszék közlése szerint az új apostoli nuncius Németországban a holland érsek, Hubertus van Megen lett.
A 64 éves főpap Nikola Eterović utódja, aki 2013 óta töltötte be a berlini nuncius tisztségét, és idén januárban érte el a 75 éves korhatárt.

Hubertus van Megen 1961. október 4-én született a délkelet-hollandiai Eygelshovenben. Pappá 1987. június 13-án szentelték a roermondi egyházmegye számára. Később a Szentszék diplomáciai szolgálatába lépett, és többek között Szomáliában, Brazíliában, Izraelben és Szlovákiában szolgált nunciatúrai titkárként, valamint a Szentszék genfi ENSZ-képviseletén és Malawiban is dolgozott. 2014. március 8-án Ferenc pápa nevezte ki őt Szudán apostoli nunciusává és Novaliciana címzetes érsekévé. Püspökszentelésére 2014. május 17-én került sor. Ugyanazon év júniusában Eritrea apostoli nunciusává is kinevezték. 2019 februárjában Kenyába helyezték nunciusként, majd egy hónappal később Dél-Szudánban is átvette a nagyköveti feladatokat. 2019 májusában Ferenc pápa az ENSZ környezetvédelmi programjához és az ENSZ Emberi Települések Programjához (UN-Habitat) delegált állandó megfigyelővé is kinevezte, amelyek székhelye szintén Kenyában található.
Ollári József
Forrás: Remény.ma










