Harmadik ökumenikus kórustalálkozó Székelyudvarhelyen

0
1469
Ökumenikus kórustalálkozó Székelyudvarhelyen 2018. június 3-án • Fotó: Bekő Máté

A nemzeti összetartozás napja előestéjén, június 3-án tartották Székelyudvarhelyen, a Bethlen negyedi keresztény egyházközségek kórusainak találkozóját, amelynek házigazdája a református egyházközség volt.

Ökumenikus kórustalálkozó Székelyudvarhelyen 2018. június 3-án • Fotó: Bekő Máté

Az áhítat után Szabó M. Attila történész előadást tartott Trianonról, majd Ilyés Hunor III. éves teológiai hallgató elszavalta Wass Albert Üzenet haza című versét. A templom harangja 1 percig szólt, majd elénekelték a nemzeti imát.

Ökumenikus kórustalálkozó Székelyudvarhelyen 2018. június 3-án • Fotó: Bekő Máté

A kórusok éneklésének sorát az unitáriusok kezdték, Vass-Székely Piroska karnagy vezetésével. Ezután a Kis Szent Teréz-plébánia Iubilate Deo kórusa következett Székely István kántor vezetésével. A Bethlen Gábor református kórus Máthé Vilma irányításával zárta a fellépők sorát.

Ökumenikus kórustalálkozó Székelyudvarhelyen 2018. június 3-án • Fotó: Bekő Máté
Ökumenikus kórustalálkozó Székelyudvarhelyen 2018. június 3-án • Fotó: Bekő Máté

A kórustalálkozó végén dr. Bekő István Márton református tiszteletes köszönetet mondott a kórusvezetőknek, -tagoknak, hogy harmadik alkalommal lehettek együtt. 

Ökumenikus kórustalálkozó Székelyudvarhelyen 2018. június 3-án • Fotó: Bekő Máté

 

 

 

 

 

 

 

MEGOSZTÁS