A marosvásárhelyi cserkészek közbenjárásával idén is megérkezik Marosvásárhelyre a betlehemi békeláng. A karácsony előtti napokban az érdeklődők több helyszínen is átvehetik a béke és szeretet szimbólumát.
December 22-én, advent 4. vasárnapján a Bolyai téri óriás adventi koszorúnál az igehirdetés után, december 23-án a 18 órai istentisztelet után a felsővárosi református templomban. December 18. és 20. között pedig a Kandake kávézóban is megtalálható a betlehemi békeláng.
Azt javasolják a szervezők, hogy mindenki érkezzen egy olyan mécsessel és mécsestartóval, amelyben biztonsággal elvihető a láng (akinek nincsen, a helyszínen biztosítanak). További információkért Suba Orsolyát a 0740 307 322-es számon vagy Halmágyi Ildikót a 0746 799 057-es számon lehet hívni. Minden érdeklődőt szeretettel vár a marosvásárhelyi 30-as számú gróf Teleki Sámuel cserkészcsapat.
A betlehemi békeláng története a 11. századig nyúlik vissza, amikor Firenzéből fiatal lovagok mentek Jeruzsálembe azzal a céllal, hogy a reményt jelképező békelángot városukba hozzák.
A modernkori betlehemi békeláng története is már közel negyvenéves. Az ENSZ 1986-ot a béke évének nyilvánította, amelynek jelképe a betlehemi Születés templomában égő láng lett. Azóta minden évben karácsony előtt Bécsből – a cserkészek kíséretében – egy gyermek indul Jézus születésének helyszínére, hogy lángot vegyen. A lángot lámpásba zárva hozzák repülővel Bécsbe, ahol egy nagyszabású ünnepség keretében veszik át az egyes országok, nemzetek cserkészküldöttségei. Az erdélyi cserkészek először 1993 karácsonyán kapcsolódtak be a mozgalomba.
A láng azt üzeni számunkra, hogy Isten egykor emberré lett, és ma is közel van hozzánk. A láng Isten szeretetének és békéjének üzenetét hordozza, és a cserkészek jó szolgálatot tesznek azzal, hogy eljuttatják a körülöttük élőkhöz, a családokhoz és a jóakaratú emberekhez. A láng a karácsony szellemiségét szimbolizálja, utat mutat, ahogy a csillag is mutatta az irányt a királyoknak Jézus születésekor. Óvni, ápolni, gondozni kell, hogy ne aludjon ki, ahogy a békét és a szeretetet is az emberi szívekben. Nemcsak a lángnak, hanem magának a terjesztésének is mély szimbolikája van. A gyertyáról gyertyára átadott láng, a béke fénye azt is jelképezi, hogy akárcsak a lángot, a békét is embertől emberig kell továbbítani.
Az otthonokban fénylő betlehemi láng összeköti a családokat, tompítja a rohanást, segít a várakozásban és megteremti a legszebb ünnepünk hangulatát. A láng hozzon örömöt és békét mindannyiunk családjába! A békét jelképező lángot ne csak fogadjuk, hanem adjuk tovább, ismerősöknek, barátoknak, idegeneknek.
Halmágyi Ildikó, marosvásárhelyi 30-as számú gróf Teleki Sámuel cserkészcsapat