A csejdi általános iskolás gyerekek minden évben adventi koszorút készítettek a karácsony előtti négy hét kezdetén, de idén rendhagyó módon készülődtek az ünnepre. Pedagógusaik, Orbán Erzsébet és Dénes Anna, az adventi koszorú gyertyáinak szimbolikáját ismertették a gyerekekkel A négy gyertya meséje alapján. Az esemény legszebb részét azon pillanatok képezték, amikor a gyerekek a mese szereplőinek bőrébe bújtak. Egyenként adták elő a mesebeli gyertyák által hangoztatott sorokat, úgy, hogy közben fölmutatták a béke, a hit, a szeretet és a remény általuk készített szimbólumait.
A négy gyertya meséje című történet szerint az egyes gyertyák a békét, a hitet, a szeretetet és a reményt személyesítik meg. A mesében a lángok sorra hunynak ki, amint felismerik, hogy az embereknek nincs szükségük rájuk. A remény tüze azonban égve marad, és újra meggyújtja a többi gyertyát. A pedagógusok a Kett-módszer segítségével dolgozták fel a témát a gyerekekkel, amelynek lényege, hogy kézzelfogható alkotások szülessenek egy előzőleg elhangzott történet mentén. A gyerekek önfeledten mélyedtek el a kreatív munkában, miközben pedagógusaik az adventi időszakról, valamint Szent Borbála és Szent Luca legendáiról is meséltek nekik.
Az együttlét legszebb részét azon pillanatok képezték, amikor a gyerekek a mese szereplőinek bőrébe bújtak. Egyenként adták elő a mesebeli gyertyák által hangoztatott sorokat úgy, hogy közben fölmutatták a béke, a hit, a szeretet és a remény általuk készített szimbólumait. Az alkotási folyamatot témához illő zene kísérte: a Boldog ünnepeket! című dal szólt a háttérben, amelyet a gyerekek jól ismernek és szeretnek a kóruspróbáikról és fellépéseikről.
Forrás: Gyulafehérvári Caritas