Ebben az évben Péter Attila körzetvezető vezetésével a Csík körzet képviselői utaztak el, ezúttal Linzbe, és hozták haza a betlehemi békelángot, amely azóta már terjed cserkészek és világiak között egyaránt, hogy karácsony szent estéjére ott lobogjon minden templom, cserkészotthon és család szobájában, üzenete pedig a szívünkben.
A betlehemi láng története a 11. századig nyúlik vissza, amikor II. Orbán pápa felhívására az olaszországi Firenzéből fiatal lovagok csoportja, csatlakozva a keresztes hadjárathoz, Jeruzsálembe ment. A céljuk az volt, hogy a reményt jelképező békelángot elhozzák városuk lakosainak. A betlehemi békeláng újkori története Ausztriában kezdődött 1986-ban. Azóta a lángot a cserkészek viszik szét a világba, hogy advent harmadik vasárnapjától mindenki számára elérhetővé váljon, emlékeztessen arra, hogy Isten egykor emberré lett, szeret minket. 1989 karácsonyán a hagyományt a helyi cserkészek folytatták, és folytatják azóta is szeretettel és hálával.
A Csík körzet cserkészei a betlehemi lángot útjuk során átadták Győrben, Nagyváradon, Tordán, Marosvásárhelyen, hogy majd ők osszák tovább a fényt. Budapesten a Magyar Cserkészszövetségek Fóruma tagszövetségeinek képviselői december 11-én az Országházba, majd 12-én a Nemzetpolitikai Államtitkárságra is elvitték a békelángot. A cserkészek a Magyar Cserkészszövetség, a Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség, Kárpátaljai Magyar Cserkészszövetség, a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség, a Romániai Magyar Cserkészszövetség, a Külföldi Magyar Cserkészszövetség, a Táborkereszt Katolikus Cserkészek Közössége és az ICHTHÜSZ képviseletében nyújtották át a lángot Latorcai János alelnöknek és Mátrai Márta háznagyasszonynak az Országházban, valamint Potápi Árpád János országgyűlési képviselőnek. Az eseményen a Romániai Magyar Cserkészszövetséget Orbán Johanna (34.) képviselte.